• detail Angelika kolekce 1-5 - Blu-ray
  • detail Angelika kolekce 1-5 - Blu-ray
  • detail Angelika kolekce 1-5 - Blu-ray
  • detail Angelika kolekce 1-5 - Blu-ray
  • detail Angelika kolekce 1-5 - Blu-ray
  • detail Angelika kolekce 1-5 - Blu-ray

Angélique Collection 1-5
Tato položka již není dostupná!

Kupując ten produkt otrzymujesz 24 punktów na następny zakup.
Ilość:
Pies podwórzowy
Czeska nazwa:
Angelika kolekce 1-5
Oryginalny:
Angélique Collection 1-5 [Francie, 2013]
Język:
CZ dubbing, CZ napisy
Dźwięk:
český český DTS-HD Master Audio 5.1, francouzský DTS-HD Master Audio 5.1
Napisy:
Długość:
500 minuty
Obrazek:
1080i High Definition, 16:9 2.35:1, BD25
W reżyserii:

ANGELIKA, MARKIZA ANIOŁÓW (1964)

Pierwszy z serii filmów o Angelice, które są znane na całym świecie od lat 60. Angelica de Sancé de Monteloup zostaje wbrew swojej woli wydana za mąż za potężnego Joffreya de Peyrac, o którym mówi się, że jest czarownikiem. Na początku młoda dziewczyna, która przybyła z klasztoru, czuje jedynie strach i wstręt do swojego tajemniczego męża. Krok po kroku odkrywa jednak prawdziwą osobowość hrabiego de Peyrac, naukowca, filozofa i trubadura, i zakochuje się w nim. Pewnego dnia młody król Francji, Ludwik XIV, odwiedza dwór w Tuluzie, należący do pana de Peyrac. Luksus tego, co król nazywa "państwem w państwie", a do tego urocza żona, wzbudzają zazdrość króla i Comte de Peyrac de Morens d'Irristru musi zostać usunięty!CUDOWNA ANIELICA (1965)

Po aresztowaniu z rozkazu króla hrabiego de Peyrac za czary i spaleniu go na Place de Gréve ostatniego dnia stycznia 1661 roku, młoda wdowa Angelica znajduje swoje miejsce wśród innych pogardzanych, czyli na paryskim Dworze Cudów, miejscu, w którym zadomowiły się bandy rabusiów i żebraków. Tutaj spotyka swojego przyjaciela z dzieciństwa z Poitou, Nicolasa, który stał się przywódcą paryskich rabusiów. Mikołaj zostaje jednak zabity podczas jednej z bijatyk żebraków. Angelica, z odnalezionymi synami, rozpoczyna nowe życie jako karczmarka w "Karaluchu", a później we własnej firmie "Czerwona Maska". W tym czasie przeżywa swój związek z prześladowanym pamflecistą Claude Le Petit - prawdziwą postacią francuskiej historii (1638 - 1662) - zwanym też poetą Brudem. Po jego egzekucji handluje czekoladą, zaprzyjaźnia się z Ninon de Lenclos (1620-1705) i z rozmysłem wychodzi za mąż za jej dalekiego kuzyna Philippe'a du Plessis de Belliere...ANGELIKA I KRÓL (1966)

Po egzekucji ukochanego męża Peyraca, Angelique (Michéle Mercier) żyje przez pewien czas wśród paryskiej biedoty u boku swojego przyjaciela z dzieciństwa, Nicolasa. Po jego śmierci i wielu perypetiach zdecydowała się w końcu wyjść za mąż za swojego kuzyna Philippe'a de Plessis-Bellieres. Jej nowy mąż ginie niespodziewanie na polu bitwy, a Angelica zostaje wezwana przez króla na dwór, by pełnić wymagającą funkcję dyplomatyczną. Musi nakłonić perskiego ambasadora Batchary-Beya do podpisania traktatu o współpracy z Francją. Bey jest jednak tak oczarowany jej urodą, że więzi ją w swoim pałacu. Z niewoli ratuje ją węgierski hrabia Rakoczi, ale traktat jest zagrożony, a król wściekły. Angelica zostaje aresztowana, ale nawet król nie może oprzeć się jej urodzie. Kiedy jednak widzi, że nie zdobędzie jej uczuć, bo stoi między nimi cień śmierci Peyraca, wyjawia Angelice, że to nie on zginął na stosie. Życie pięknej markizy nabiera nowego znaczenia, a ona sama wyrusza na poszukiwanie zaginionego męża...NIEPOSKROMIONA ANIELICA (1967)

Angelica opuszcza dwór i Francję, by odnaleźć swojego męża, hrabiego de Peyrac. Nad Morzem Śródziemnym wsiada na pokład królewskiej galery dowodzonej przez dworskiego faworyta, księcia de Vivonne, brata królewskiej faworyty, pani de Montespan. Po tym jak galera zostaje zaatakowana przez piratów, Angelique opuszcza jej pokład. Nieświadoma oczywiście, że dowódcą pirackiego statku - Rescatora - jest Joffrey de Peyrac, którego poszukuje... Przed utonięciem ratuje ją jedynie piracki statek markiza d'Escrainville, pijaka i nienawidzącego kobiet drania, który powstrzymuje się jedynie przed chęcią zabicia Angeliki, by sprzedać ją z zyskiem na targu niewolników w Kandii (Kreta). Tutaj piękna markiza zostaje sprzedana nieznanemu mężczyźnie, w którym Angelica rozpoznaje hrabiego de Peyrac. Jej szczęście nie trwa jednak długo, wkrótce zostaje porwana przez markiza d'Escrainville, który próbuje sprzedać ją ponownie i z większym zyskiem...ANGELIKA I SUŁTAN (1968)

Angelica zostaje porwana przez pirata d'Escrainville, który następnie sprzedaje ją handlarzowi niewolników do haremu sułtana Maroka. W ten sposób hrabina de Peyrac poznaje Osmana Ferraji, mądrego eunucha, który planuje uczynić ją trzecią żoną sułtana Mulaya Ismaila, a tym samym władcą Maroka. Joffrey de Peyrac udaje, że jest jednym z Galerników, aby dotrzeć do Meknes w Maroku, połączyć się z wpływowymi przyjaciółmi i spróbować uratować swoją żonę. Tymczasem Angelica opiera się żądaniom Osmana Ferraji i potężnego sułtana. Ten upór zjednuje jej sympatię Colina Paturela, Normana, który od piętnastu lat jest królem niewolników w Meknes. Kiedy kilku niewolników próbuje uciec, Angelica zostaje wzięta do...


heureka-shoproku

o-nas

Szukaj: ""

0 szt
Kosz: 0,00